O mně

designér dry felting

Vzděláním jsem sklář a pracovala jsem jako sklářský designér (celobroušené skleněné figury pro strojní výrobu).

Po roce 2008, jsem nastoupila jako asistent pro lidi s mentálním postižením a realizovala jsem se v chráněných dílnách, hledáním výrobních programů pro postižené lidi. Tady vše s vlnou začalo. Zprovoznila jsem dílnu na suché plstění.

Postupem času jsem se potřebovala víc seberealizovat a dílnu, která naštěstí funguje dodnes (udržujeme spolupráci), jsem po třech letech opustila a osamostatnila se.

Zaměřuji se, hlavně, na modelování ptactva, našich i endemických druhů.

Moji tvorbu naleznete v ZOO Liberec a ZOO Brno. Modelovala jsem endemické druhy ptactva pro kampaň "Silent forest", kterou spustila mezinárodní organizace EAZA na ochranu jihovýchodních asijských pěvců.

Modeluji také pro ekocentra k eko výchově všechny druhy ptáků světa.

Pár mých věcí naleznete v Pardubicích – ateliér BOHEMIA-art a v Liberci – hotel Radnice (na recepci).

Ovčí rouno je materiál, zajímavý nejenom z tvůrčího hlediska, ale rovněž z hlediska ekologie. Řadí se mezi přírodní obnovitelné zdroje a je biologicky rozložitelné. Navíc je to jeden z mála materiálů, který dobře provedenou stylizací, dokáže navodit efekt reálného modelu ptactva.

Hlavní vlna na modelování je čisté nebarvené rouno, nakupuji z lokálních zdrojů, od místních chovatelů. Barvená vlna je španělské merino (druh ovce), kterou nakupuji od subdodavatelů v ČR.

Kontaktní údaje

  • Marta Vrabcová Bayerová
    Vrbová 369, 463 12 Šimonovice CZ
  • +420 604 812 844
  • marta.vrabcova.bayer@centrum.cz

  • Facebook